پنجشنبه، اردیبهشت ۲

گزارشی از وضعیت زنان زندانی


- مریم ضیا پس از سه ماه بازداشت و در پی انتقال به بهداری زندان به خاطر اعتصاب غذا آزاد شد.
- پرونده‌ی جدید برای عالیه اقدام ­دوست در زندان تشکیل شد. او به­ خاطر صحبت کردن در مورد مناسبت 8 مارس برای زنان زندانی به بند انفرادی منتقل شد.
- هنگامه شهیدی همچنان در بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین به­ سر می‌برد.
- درسا سبحانی، لاله حسن پور و محبوبه کرمی در بلاتکلیفی به سر می­ برند. چهارشنبه ۱۱ فروردين ماه، درسا سبحاني، طی تماس تلفنی با خانواده‌اش از انتقال خود به سلولی دو يا چند نفره خبر داد.
- مهديه گلرو در تماسی با خانواده­ اش از وجود حيوانات موذی در بند نسوان زندان اوين خبر داد. زندانیان اين بند از آغاز سال ۱۳۸۹ از داشتن آب گرم محروم­ اند و مجبورند با آب سرد حمام کنند که اين مشکل، موجب سرما خوردگی مهديه گلرو و تعدادی از زندانيان شده است.
- زنداني سياسي خانم زهرا جباري از مشکلات قلبي و رماتيسم حاد رنج برده و بدون کمک، به سختي مي­ تواند راه برود. مسئولان بهداري زندان به بهانه نبود تسهيلات مناسب، از درمان وي خودداري کرده و از انتقال و درمان او در مراکز پزشکي، حتي با هزينه خانواده اش، جلوگيري کرده ­اند.
- شيرين قرچه­داغي، دانشجوي رشته پزشکي دانشگاه تهران ساعت یازده و نیم روز 8 فروردین، توسط پنج نيروي لباس شخصي در نزديکی دانشکده دستگير و به محلي نامعلوم برده شد. خانواده قرچه­ داغي به وزارت اطلاعات، انتظامات دانشگاه تهران و زندان اوين مراجعه کرده­ اند اما مسئولان از دستگري وي ابراز بي ­اطلاعي کرده ­اند. از اتهامات وارده به قرچه ­داغي اطلاعي در دست نيست.
- دادگاه انقلاب مهاباد، سما بهمنی، از اعضای سابق مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران را به یک سال حبس تعزیری محکوم کرد. قاضی خدادادی، قاضی شعبه یک دادگاه انقلاب شهر مهاباد، این فعال حقوق بشر اهل بندرعباس را به اتهام عضویت در مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، به شش ماه حبس تعزیری و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به شش ماه حبس تعزیری دیگر، جمعا یک سال زندان، محکوم کرده است.

هیچ نظری موجود نیست: