سه‌شنبه، تیر ۸

همبستگی بین المللی کارگران بندرگاه های سوئد و حمل و نقل اندونزی با کارگران غزه و ایران


در خبرها داشتیم کارگران بندرگاه های سوئد، در اقدامی تحسین برانگیز، انسانی و آموزنده و سمبلیک اعلام کرده‌ اند که تمام کشتی هایی را که به طرف اسرائیل حرکت می کنند، بلوکه کرده و مانع از بارگیری و... آنها در سواحل سوئد خواهند شد. آنها بدین سان پشتیبانی خود را از لغو محاصره غزه و دفاع از ناوگان آزادی و سرنشینان آن عملا نشان دادند.
 
بدون کوچکترین تردیدی، راه مقابله با توحش سرمایه داری جهانی و رژیم های جنایت کاری همانند اسرائیل و حامیان و هم پیمانانش، فقط مبارزه همه جانبه بین المللی تمامی بشریت مترقی، آن هم به رهبری طبقه کارگر است که می تواند با دست یازیدن به اعتصابات سراسری و کمرشکن و جهانی خود، در تمام نقاط استراتژیک جهان، منجمله در خود فلسطین و اسرائیل، طومار آنان را در هم پیچد. فقط طبقه کارگر با متحدین رزمنده اش، این امکان را دارد که ماشین مخوف جنگ و جنایت و کشتار اسرائیل را متوقف و در فرصت مناسب آن را نابود سازد. یاد کارگران پیشرو و مبارز صنعت نفت در سال 57 هم گرامی که شیرها را به منظور توقف صدور نفت به اسرائیل بستند. یاد یدالله خسروشاهی هم به خیر!

اتحادیه کارگران حمل و نقل اندونزی، در تظاهراتی در جاکارتا، اعدام شیرین علم هولی، فرزاد کمانگر، علی حیدریان، فرهاد وکیلی و مهدی اسلامیان و سایر جانباختگان را محکوم کردند. فعالان این اتحادیه، تی شرت هایی با عکس فرزاد به تن کرده و بنرهایی با تصاویر جانباختگان، در دست داشتند. آنها با انتشار اطلاعیه ای، خواستار آزادی منصور اسانلو و همچنین سایر کارگران و رهبران و فعالان شرکت واحد شده و اعمال فشار وحشتناک بر این مبارزان در بند را، به شدت محکوم کرده اند. آن سوی این خبر فقط یک جمله است:


زنده باد همبستگی بین المللی کارگران

هیچ نظری موجود نیست: