دوشنبه، اردیبهشت ۱۹

اقشار آسيب پذير با هواپيما رفت و آمد مي‌كنند


- اقشار آسيب پذير با هواپيما رفت و آمد مي‌كنند
- آن قدر آش شور شده كه خان هم فهميده 
- بهتر است جمهوري اسلامي بماند؟! 

اقشار آسيب پذير با هواپيما رفت و آمد مي‌كنند

طرح هدفمندسازي يارانه‌ها با بوق و كرناي مسئولان دولتي با اين شعار آغاز شد كه پولداران و اقشار مرفه از اين سوبسيدها بيش از اقشار آسيب پذير استفاده مي‌كنند و به همين دليل مي‌خواهند با حذف يارانه‌ها، در حقيقت جلوي نابرابري توزيع را گرفته و بيشتر به نفع اقشار آسيب‌پذير باشد. زيرا آنها بنزين كمتري مصرف مي‌كنند و ماشين شخصي ندارند و همواره چه از زبان رييس دولت و يا وزرا گفته مي‌شد كه تنها اقشار مرفه و آناني كه دو يا سه ماشين و اتومبيل و غيره دارند از بنزين ارزان استفاده مي‌كنند و بايد جلوي اين بي‌عدالتي گرفته شود. اكنون پس از گذشت چند ماه از حذف سوبسيد ِپولدارها و دادن آن به اقشار آسيب‌پذير! يكي از كارشناسان بي سر و صدا اعلام كرد (1) كه سوخت هواپيما همان صد تومان است و تاكسي‌ها و شخصي‌ها و اتومبيل‌ها، همان بنزين را با مبالغ 400 تومان و هفتصد تومان و يا بيشتر (850 تومان بنزين سوپر) مصرف مي‌كنند. اين اعلام بي سر و صدا نشان مي‌دهد كه حتما مسولان اطلاع داشته‌اند كه اقشار آسيب‌پذير بيشتر با هواپيما رفت و آمد مي‌كنند، به همين جهت از گران كردن سوخت در اين زمينه خودداري كرده‌اند تا عدالت اجتماعي برقرار شود. چون اين اقشار آسيب‌پذير از اتوبوس و تاكسي و غيره استفاده نمي‌كنند پس بهتر است كه همان هواپيما‌ها با بنزين ارزان قيمت رفت و آمد كنند.
————————————————
(1) روزنامه جهان اقتصاد سوم ارديبهشت 90، صفحه9


آن قدر آش شور شده كه خان هم فهميده

پيش نماز مسجد رياست جمهوري آقاي اميري فر گفته است كه هر كسي را اصول‌گرايان تخريب كنند، محبوب‌تر مي‌شود. به گزارش روزنامه‌ها ايشان كه رييس شوراي فرهنگي رياست جمهوري وحامي سرسخت آقاي مشايي است گفته :“ براي مثال هيچ كس من را نمي‌شناخت ولي از وقتي كه روزنامه‌ي كيهان وسايت شرق عليه من مطلب نوشتند، من مشهور شدم وشهرت جهاني پيدا كردم. ايشان در باره‌ي آقاي رحيم مشايي گفته است كه نماز شب مي‌خواند و در شبانه روز يك يا دوساعت بيشتر نمي‌خوابد. وقتي ايشان و نزديكانشان اين گونه در باره همديگر قضاوت كنند ديگر مشخص است كه اصول‌گرايان هيچ آينده‌اي ندارند. ايشان كه خودشان از اصولگرايان به نام بوده‌اند ودر دولت اصول گراي فعلي پست مهمي داشته‌اند، اكنون متوجه شده‌اند كه اصول گرايان آنقدر ابهت !! و محبوبيت!! دارند كه عليه هر كس كه حرف بزنند آن شخص مشهور و محبوب مي‌شود.

مي‌گويند دو نفر كانديد انتخابات در شهري شده بودند. يك نفر پيروز شد. وقتي از او پرسيدند كه علت پيروزي تو چه بود؟ گفت: چون مردم رقيب مرا بيشتر از من مي‌شناختند و من را تقريبا نمي‌شناختند، به من راي دادند .

بهتر است جمهوري اسلامي بماند؟!

در برنامه‌ي تفسير خبر صداي امريكا در سوم ارديبهشت ميزگردي با صاحب نظران ساخته و پرداخته‌ي اين تلويزيون ، آقايان نوري‌زاده و سازگارا برگزار شد. در اين برنامه آقاي نوري زاده با آب وتاب از لشگركشي عربستان سعودي و امارات دفاع مي‌كرد و مي‌گفت آنها فقط براي حفاظت از كاخ شيخ بحرين و فرودگاه ومراكز حساس آمده‌اند واصلا در سركوب مردم دخالت ندارند.... به گونه‌اي كه بيننده واقعا دلش به حال شيخ بحرين و پادشاه مردم‌نواز عربستان و شيوخ امارات به رحم مي‌آمد. و شايد هم بعضي افراد نازك‌دل بگويند: بيچاره اين شيوخ كه چقدر دلسوز مردم هستند و...

با شنيدن اين حرف‌ها اين فكر به ذهن خطور مي كند كه اين نظريه‌پردازان و صاحب‌نظران ِساخته و پرداخته‌ي اين رسانه‌ها كه ژست انقلابي و طرفداري از مردم را مي‌گيرند، به چه سادگي جنايتكاراني مثل شاه عربستان و خليفه‌ي بحرين وشيوخ امارات را مورد تاييد قرار مي‌دهند، تنها به اين دليل كه آنها مورد تاييد امريكا هستند. با خود فكركردم اگر قرار باشد كه مردم بي‌دفاع كشته بدهند، شكنجه شوند مورد تجاوز واقع شوند و پس از سال‌ها مبارزه و تحمل رنج و شكنجه و به قول رييس دادگستري آذربايجان كه با افتخار مي‌گويد طي دو سال 71 هزار ضربه شلاق بر بدن مردم اين استان وارد شده، آنگاه چنين مفسراني با چنين افكاري بخواهند سردمدار شوند ومثلا شلاق‌ها و دست بريدن‌ها و گردن زدن‌هاي شاه عربستان و غيره جاي آن را بگيرد ، آن وقت عجيب نخواهد بود كه اگر كسي بخواهد جمهوري اسلامي بماند تا مردم مجبور نشوند اين همه هزينه بپردازند؟؟؟

هیچ نظری موجود نیست: