سه‌شنبه، مهر ۱۲

آن سوی خبرها

-- آمار زندانیان نسبت به دهه‌های گذشته رشدی 17 برابری داشته است. (آرمان 11 مرداد 1390)

++ حکمتی دارد این آمار بالای زندانیان در کشور که هر کسی را بر ظرایف آن آگاهی نباشد، همین قدر دانسته شود ”این اقدام نشان دهنده ی دغدغه ی جدی مسئولان، برای ایجاد آرامش و نشاط در جامعه است“ کفایت می‌کند.-- نمایندگان انجمن صنفی کارگران شرکت کشت و صنعت کارون، شوشتر و هفت تپه، در مقابل مجلس تجمع کردند و خواستار وصل بیمه‌ی خود و نیز بازگشت همکاران اخراجی خود شدند. همچنین بیش از صد نفر که به نمایندگی از 20هزار نفر از کارکنان شرکتی آموزش و پرورش در این تجمع بودند، خواستار جذب و استخدام در آموزش و پرورش شدند. ( 12مرداد1390، روزنامه آرمان)

++ چون مسئولان خواستار دیدار با بدنه‌ی کارگری هستند تا صحت و سقم ادعای نمایندگان کارگری را محک بزنند، به اعتراضاتی که نمایندگان کارگری می‌کنند، رسیدگی نمی‌شود.-- مجلس وارد ماجرای ”آب بازی مختلط“ شد. رییس مجمع نمایندگان روحانی مجلس گفت: ما پیگیر این هستیم تا مشخص کنیم که بانی و متصدی این کار، چه افراد و یا چه سازمان و نهادی بوده تا با آنها برخورد کنیم. محمد تقی رهبر ادامه داد که: باید مشخص شود که این عمل با چه اهداف و از سوی چه کسانی، سازماندهی شده است. ( 12مرداد1390، روزنامه آرمان)

++ احسنت و احسنت و باز هم احسنت بر این وظیفه شناسی. چرا که اگر عوامل آب بازی مختلط در پارک‌های تهران شناسایی و منهدم شوند، تورم و بیکاری حل می‌شود، بحران‌های اجتماعی مثل تجاوز‌های گروهی و قتل‌های ناموسی و زنجیره‌ای، اعتیاد و تن فروشی، تصادفات جاده‌ای، رشوه و فساد اداری و مهم‌تر از همه بازگرداندن بدهی معوقه کارفرمایان به کارگران و همین طور بدهی سرمایه‌داران قدرت مدار به نظام بانکی، یک جا حل می‌شود.-- اروپا، امریکا و آسیا در وحشت بحران اقتصادی: در فرانکفورت، لندن و پاریس، شاخص‌ها در یک روز به طور متوسط سه درصد کاهش داشت و در نیویورک کاهش داوجونز به بیش از 4 درصد رسید. (15 مرداد 1390، روزنامه شرق)

++ باور نکنید! این شایعه‌ی دشمنان لیبرالیسم، مخصوصا کار کمونیست‌ها و آزادی‌ستیزان است، وگرنه سرمایه‌داری را چه به بحران!
اتفاقاتی هم که در انگلستان، یونان، ایتالیا، پرتقال، اسپانیا، فرانسه، ایرلند، اسراییل و... افتاده، کار گروه اندکی از غارت‌گران و امنیت ستیزان تحریک‌شده ی تروریسم بین‌المللی است که می‌خواهند سرمایه‌داری را بحرانی نشان دهند... بعله!


-- سید حسن خمینی: بیکاری گسترده و فقر عمیقی در جامعه وجود دارد و وضع معیشتی سختی حاکم است. (15 مرداد 1390، روزنامه شرق)

++ وجود فقر در کشور را با دو فوریت تکذیب کرده و توجه به گفته‌ی رییس جمهور را برای سید حسن لازم می‌دانیم:

”ایران تنها کشوری است که کسی در آن گرسنه نمی‌خوابد“. در این کشور آن‌قدر بیکار وجود ندارد که حتا بعضی ناچاراند 4 یا 5 شغل داشته باشند. لذا لازم است تا به استناد اصل 44 قانون اساسی(طرح جدید) با واگذاری گسترده‌تر واحد‌های تولیدی به بخش خصوصی، هرچه سریع ‌تر مراحل تعطیلی گروهی از کارخانجات در دستور کار واقع شود و امکان آرامش برای چندکاره‌ها فراهم آید.


-- مصلحی وزیر اطلاعات، به مناسبت روز خبرنگار: خبرنگار باید هوای مسئولین را داشته باشد. (17 مرداد 90، روزنامه شرق)

++ و چون هیچ کس هم هوای خبرنگاران را ندارد، پس بهتر است خبررسانی را تعطیل کرده و خبرسازی را در دستور کار خود قرار دهند.


-- آیت‌اله مظاهری: متاسفانه ریا و ریاکاری در بین مسئولان و مردم به قدری فراوان است که باید گفت جامعه‌ی ما بر روی دروغ، تظاهر، تعریف‌های بیجا و ریاکاری می‌چرخد. (17 مرداد 90، روزنامه آرمان)

++ با توقیف نشریات و دستگیری هنرمندان و راه انداختن کهریزک‌ها و بستن سایت‌های سیاسی، و نیز حمله به دیش‌های ماهواره و شناسایی عوامل آب‌بازی و خزبازی و... انشاءاله این مشکلات هم حل خواهد شد.


-- چند مسوول سابق در دستگاه‌های اجرایی، با کمک همدیگر توانسته‌اند از طریق قاچاق آدامس‌های معروف به کشور، سودی میلیاردی را نصیب خود کنند. (22 مرداد1390، روزنامه آرمان)

++ به قول یک مسئول: ”برادران قاچاقچی را سودهای میلیاردی وسوسه می‌کند“.


-- سه روز پیاپی، گروهی از کارگران به نمایندگی از 500 کارگر فولاد میبد، مقابل فرمانداری این شهرستان برای دریافت معوقات خود تجمع کردند، اما هنوز نتیجه‌ای نگرفته‌اند. (22 مرداد1390، روزنامه آرمان)

++ با توجه به این که رسیدگی مسئولین به مشکلات مردم، به ویژه کارگران، از اولویت درجه اول برخوردار است! به احتمال 69 درصد، نه حتا بیشتر، 69درصد، مسئولین محترم، نمایندگی گروه تجمع‌کننده را از طرف همه‌ی کارگران به رسمیت نشناخته و لازم دیده‌اند که همه‌ی کارگران به نمایندگی از طرف خود، مقابل فرمانداری جمع شوند!


-- دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز: جذب کارمند زن، زمینه‌ساز تجاوز به عنف و آدم‌ربایی می‌شود. (22 مرداد1390، روزنامه آرمان)

++ این هم نتیجه کار کارشناسی مسئولان در رابطه با دلایل و علل خشونت‌های اجتماعی! حالا هی بگید مسوولان به فکر امنیت مردم نیستند.


-- عضو شورای مرکزی جامعه‌ی روحانیت مبارز و نماینده‌ی بیرجند درمجلس: قیام مردمی انگلیس، از آثار بیداری اسلامی درخاورمیانه است. (22 مرداد1390، روزنامه آرمان)

++ چیه باور نمی‌کنید؟ به روزنامه آرمان صفحه ی 3 همان روز نگاه کنید تا باور کنید.


-- احمد قوی‌دل مدیر کانون هموفیلی: شرکت فرانسوی واردکننده خون‌های آلوده، به فعالیت خود ادامه می‌دهد و هیچ یک از مسئولین وزارت بهداشت، واکنشی در برابر این اطلاع‌رسانی نشان نمی‌دهند. (یک شنبه 23 مرداد 1390 آرمان)

++ جناب مدیر کانون هموفیلی! حلقه‌ی ارتباط سود شرکت مذکور را با مسئولین وزارت بهداشت کشف و خنثی کنید تا جواب مساعد دریافت کنید.


-- بر اساس آخرین آمار ارائه شده از بیکاران در بهار 89، سه و نیم میلیون نفر، منتظر ورود به بازار کار هستند. (24 مرداد 1390، روزنامه آرمان)

++ با توجه به این که آمار بیکاران به هزار و یک دلیل، همواره رو به افزایش است و نیز با توجه به اینکه این آمار مربوط به یک سال و چند ماه پیش است، اما حتا اگر هنوز هم این آمار را درست بدانیم، آیا باز هم برای یافتن جواب چرایی این همه فجایع ریز و درشت اجتماعی، باید دنبال مقصر گشت؟


-- صادرات شکر ارزان در مقابل واردات شکر گران! (مشروح گزارش در روزنامه آرمان، صفحه 10، 24 مرداد 1390)

++ این ملموس‌ترین نتیجه‌ی دادن مدیریت اقتصادی به بخش خصوصی است که سود و فقط سود را هدف غایی در فعالیت می‌داند و سود و زیان کشاورز و مصرف کننده، برایش اهمیت دست چندم هم ندارد.


-- آیت‌اله مهدی کنی خطاب به مسوولان کشور: روح قبیله‌گرایی را کنار بگذارید. (دوشنبه 24 مدراد 1390، همشهری)

++ و نیز روح برده‌داری، روح فئودالی و روح بهره‌کشی و استثمار را!


-- آقایار حسینی دبیر اجرایی خانه کارگر استان خوزستان: کارگران قطار شهری (مترو) اهواز که برای شرکت کیسون کار می‌کنند، 7 ماه است که حقوق نگرفته‌اند. 2 کارگر از این 400 کارگر مترو تا کنون بر اثر حوادث ناشی از کار، جان خود را از دست داده‌اند. (سه شنبه، 25مرداد 90، آرمان)

++ کو عزم آن که دل بسپارد به بحر داد

از بهر حق دهد گل جان را به دست باد


-- پرونده‌ی روزنامه ایران (به دلیل ویژه نامه‌ی خاتون) به دادگاه ارجاع شد. (25مرداد 90، شرق)

++ شایان ذکر است که این روزنامه تا همین چند ماه پیش، عزیز دردانه‌ی همه‌ی اهل قدرت بود.


-- طی بیانیه ای 192 نماینده، ویژه نامه خاتون روزنامه ایران را، محکوم کردند و از اقدام دادستانی نسبت به برخورد با عوامل این ویژه‌نامه، حمایت کردند. همچنین دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: مطالبی در قالب یک مصاحبه آمده است که افاده اهانت به شمار زیادی از بانوان محترم شده است. قاعدتا دادستان محترم تهران به عنوان مدعی العموم، باید آن را پیگیری کند.

و نیز لاله افتخاری عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: موضع چادر بیش از بحث هسته‌ای پشت دشمن را می‌لرزاند.

++ مصاحبه‌کننده و نویسنده مطلب خاتون، احتمالا حواسش نبوده که به خطر افتادن سود سرشار واردات چادر می‌تواند خیلی‌ها را علیه نویسنده‌اش بسیج کند، وگرنه قطعا دست تو سوراخ مار نمی‌کرد.


-- نماینده خرم‌آباد در مجلس: کارگران کارخانه پارسیلون هفت ماه است حقوق نگرفته‌اند و مسئولان امر هم اقدامی برای حل این مشکل انجام نمی‌دهند.

++ به برکت نظارت! جدی نمایندگان بر عملکرد دولت، اقدامات مناسبی انجام شده و هر روز، بر گستره خصوصی سازی افزوده می‌شود تا سود طلبی بخش خصوصی، به تعطیلی هرچه بیشتر واحدهای صنعتی و بیکار سازی کارگران منجر شده و واسطه‌ای بر واسطه‌های موجود اضافه شود تا کارگران برای همیشه، از رنج زندگی و زحمت خرید مواد مورد نیاز زندگی معاف شوند.


-- سود واردات چادر مشکی در سال گذشته، بیش از 500 میلیارد تومان بوده است. (سه شنبه 8 شهریور، هفت صبح)

++ حالا معلوم شد چرا چادر حجاب برتر است!


-- محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ارتباط با اشتغال: تنها یک سوم ایرانی‌ها کار دارند. دستمزدها نباید زیر یک میلیون تومان باشد. ( 8 شهریور 1390، اعتماد)

++ باز گاه انتخابات و شعار
صورتک‌های نوین در کارزار

چهره‌های پر خشونت، مهربان
گرگ‌ها در جامه‌ی میش و شبان!

هیچ نظری موجود نیست: